Nyomtatható verzióLetöltés .doc formátumban

Fazakas Tamás Diák Judo Club Ajka
Sportegyesület Alapszabálya
/2005. 05. 30-án módosított/


  1. A sportegyesület adatai:


    1. A sportegyesület neve: Fazakas Tamás Diák Judo Club Ajka
      Általánosan használt formája: F.T. Diák Judo Club Ajka
      Rövidítése: F.T. DJCA
    2. A sportegyesület székhelye (címe): 8400 Ajka, Semmelweis u. 12.
    3. A sportegyesület színe: zöld-fehér
    4. A sportegyesület alapításának éve: 1994.
    5. A sportegyesület zászlaja: kis és nagy méretben egyaránt fehér alapon piros zöld háromszög széldíszítéssel, benne a felirat: félkörívben: F.T. Diák Judo Club Ajka, a sportágra utaló jelképes cseresznyevirággal és JU-DU-KAI japán kandzsi jelekkel. A sportág ajkai működésére utaló 1972 évszámmal.
    6. A sportegyesület működési területe: Ajka város és a város környéki települések.

    A sportegyesület társadalmi szervezet az egyesülési jogról szóló 1989. évi tv.1.§.(1.) bekezdés alapján jött létre és az 1997. évi CLVI. tv. figyelembe vételével közhasznú szervezet jogállású.

  2. A sportegyesület célja:


    1. A társadalom és az egyén közös érdekeinek kielégítésére irányuló sporttevékenység - a munkaviszonyban és a polgári jogviszony keretében megbízás alapján folytatott sporttevékenység kivételével az alábbi feltételekkel: - az egyesület tagjain kívül más is részesülhet a szervezet közhasznú szolgáltatásaiból - vállalkozási tevékenységet csak közhasznú céljainak megvalósításának érdekében azokat nem veszélyeztetve végez - a gazdálkodás során elért eredményt nem osztja fel, azt a jelen létesítő okiratban meghatározott tevékenységre fordítja - közvetlen politikai tevékenységet nem folytat, szervezete pártoktól független és azoknak anyagi támogatást nem nyújt. (tv.4.§.)
    2. A rendszeres sportolás, versenyzés, testedzés, felüdülés biztosítása, az ilyen igények felkeltése, tagjainak nevelése, a társadalmi öntevékenység és a közösségi élet kibontakoztatása.
    3. A működési területen lévő oktatási intézmények tanulóinak, továbbá a lakosság testnevelési és sporttevékenységének elősegítése.
    4. A sportegyesület céljának megvalósítása érdekében együttműködik működési területének önkormányzataival, társadalmi szervezeteivel, gazdálkodó egységeivel, oktatási intézményeivel és lakosságával.
    5. Sporttanfolyamok, sportnapközik, edzőtáborok és egyéb tanfolyamok szervezése, lebonyolítása.
    6. Az egyesület működési területén élő lakosság számára szervezett formában diák és szabadidő sportfoglalkozások biztosítása.
    7. Nemzetközi sportkapcsolatok kiépítése, páros- és egyéb nemzetközi sportesemények, sportversenyek szervezése és megrendezése, edzőtáborok viszonossági alapon történő lebonyolítása.
    8. A működés gazdasági feltételeinek javítása és közhasznú céljainak megvalósítása érdekében vállalkozási tevékenységet folytat a jogszabályok betartásával, mégpedig:
      2005.05.30-i módosítás:
      74 40 12 reklám és hirdetési szolgáltatás,
      92 62 12 sportrendezvény szervezése, lebonyolítása,
      92 62 13 sportszolgáltatás szabadidős sportszolgáltatás.

  3. A sportegyesület tagsága és pártoló tagsága:


    1. A sportegyesület tagja lehet minden magyar állampolgár, Magyarországon letelepedett, illetőleg magyarországi tartózkodási engedéllyel rendelkező nem magyar állampolgár, valamint más nem magyar állampolgár is, aki az egyesület alapszabályát elfogadja és az egyesület tevékenységét erkölcsileg, valamint anyagilag - tagdíj fizetéssel - támogatja.
    2. Az egyesület tagjai a tagokat megillető jogok és az őket terhelő kötelességek terjedelme alapján lehetnek:
      • tagok,
      • pártoló tagok,
      • tiszteletbeli tagok.
    3. A sportegyesület működési területén pártoló tagságot szervezhet. Pártoló tagként felvehető az, aki belépési nyilatkozatban vállalja a sportegyesület célkitűzéseinek erkölcsi és anyagi támogatását.
    4. Az egyesület jogi személy pártoló tagja lehet mindazon jogi személyként működő intézmény, gazdálkodó és egyéb szervezet, amely tagdíjának vagy természetbeni támogatásának - amely lehet az egyesület működéséhez szükséges létesítmények és eszközök térítésmentes biztosítása is - mértékét belépéskor együttműködési megállapodásban vállalja.
    5. A sportegyesületbe való belépés és a sportegyesületből való kilépés önkéntes. A sportegyesületi tagság, a pártoló tagság, jogi személy tagság felvétellel keletkezik, és kilépéssel, a tagdíj illetőleg a vállalt anyagi támogatás fizetésének 6 hónapnál hosszabb ideig való elmulasztásával, s ha azt felszólításra sem pótolja, illetve elhalálozás esetén törléssel, valamint fegyelmi büntetésként kizárással szűnik meg. A jogi személyek tagságának megszüntetésére az együttműködési megállapodásban foglaltak az irányadók.
    6. A sportegyesületi tagok, a pártoló tagok az elnökség hatáskörébe tartozik. Ez a jogkör az elnökre, ügyvezető elnökre, illetőleg a sportegyesület más szervére átruházható. A tiszteletbeli tagokat a közgyűlés, vagy a küldöttközgyűlés veszi fel. A sportegyesület tagjairól, pártoló tagjairól és tiszteletbeli tagjairól nyilvántartást vezet és a tagjait tagsági könyvvel, pártoló tagjait pedig pártoló tag igazolvánnyal látja el.

  4. A sportegyesületi tagok, a pártoló tagok és a jogi személy tagok jogai és kötelességei:


    1. A sportegyesületi tag jogai:
      1. részt vehet a sportegyesület közgyűlésén (küldöttközgyűlésén), részt vehet az elnök, az elnökség tagjainak, valamint a Számvizsgáló Bizottság elnökének és tagjainak megválasztásában, továbbá a határozatok meghozatalában,
      2. 14 éves kor felett tisztségre választható, képviselettel járó tisztségre csak 18 éves kor felett,
      3. véleményt nyilváníthat, javaslatot tehet a sportegyesületet érintő bármely kérdésben, a sportegyesületet felügyelő szervnél indítványozhatja a sportegyesület jogszabályba vagy alapszabályba ütköző határozatának megsemmisítését,
      4. a sportegyesület elnöksége által meghatározott feltételek szerint részt vehet a bizottságok, szakosztályok, sportcsoportok munkájában, edzéseken, versenyeken használhatja a sportlétesítményeket, sportszereket és sportfelszereléseket, igényelheti a sportegyesület szakembereinek a segítségét,
      5. részesülhet a sportegyesület által nyújtott kedvezményekben.

    2. A sportegyesületi tag kötelességei:
      1. az alapszabály betartása, a sportegyesületi vezetőszervek határozatainak végrehajtása,
      2. a tagsági díj fizetése, a sportegyesületi vagyon megóvása,
      3. a doppingszabályok betartása,
      4. versenyszerűen sportoló tag esetében a versenyekre való lelkiismeretes felkészülés és a legjobb tudás szerinti szereplés.

    3. A sportegyesületi pártoló és tiszteletbeli tag jogai:
      1. részt vehet a sportegyesület közgyűlésén (küldöttközgyűlésén),
      2. javaslatokat, észrevételeket tehet a sportegyesület működésével kapcsolatban,
      3. részesülhet az egyesület által nyújtott kedvezményekben (pl.: a sportegyesületi rendezvények kedvezményes látogatása),
      4. az elnökség megbízásából felügyeletet tarthat, foglalkozásokat vezethet, elláthat technikai és egyéb feladatokat,

    4. A pártoló tag és tiszteletbeli tag kötelességei:
      1. az alapszabály betartása,
      2. a sportegyesület célkitűzésének erkölcsi és anyagi támogatása,
      3. a sportszerű magatartás.

    5. A sportegyesületi jogi személy pártoló tag jogai:
      1. a sportegyesülettel kötött megállapodás alapján használhatja az egyesület tulajdonát képező és a bérelt létesítményeket, eszközöket,
      2. jogi személy tagként csatlakozó intézmény gazdálkodó vagy egyéb szervezet nappali tagozaton tanuló gyermekei részt vehetnek a sportegyesület eseményein, használhatják az egyesület által igénybe vett létesítményeket és eszközöket.

    6. A sportegyesületi jogi személyi pártoló tag kötelességei:
      1. az alapszabály betartása,
      2. a sportegyesület céljai megvalósításának erkölcsi anyagi és természetbeni támogatása a megállapodásban vállaltak szerint.

    7. A sportegyesület tiszteletbeli tagjai:
      1. A sportegyesület tiszteletbeli tagjaivá azok a személyek választhatók, akik kimagasló tevékenységükkel dicsőséget, megbecsülést szereztek a sportegyesületnek.
      2. A tiszteletbeli tagokat az elnökség javaslatára a közgyűlés, vagy a küldöttközgyűlés választja.
      3. A közgyűlés, vagy küldöttközgyűlés meghatározatlan időre tiszteletbeli elnököt is választhat.

  5. A sportegyesület szervezete:


    1. A sportegyesület legfőbb szerve a közgyűlés (küldöttközgyűlés). Küldöttközgyűlést kell összehívni abban az esetben, ha az egyesület taglétszáma 100 fő, vagy az feletti. Ebben az esetben a küldöttek létszáma: 50 fő. Összetétele: - az elnökség tagjai: 3 fő, - a bizottságok tagjai, sportolók, edzők: 34-37 fő. A sportoló, edző küldöttek megválasztása a szakosztályok keretében történik az elnökség által meghatározott létszámok szerint. A közgyűlést (küldöttközgyűlést) szükség szerint, de legalább évenként egyszer az elnök hívja össze, a közgyűlés (küldöttközgyűlés) időpontját megelőzően legalább 14 nappal írásban, a napirendi pontok megjelölésével. Az ülések nyilvánosak (tv.7.§ a. pont). A közgyűlést (küldöttközgyűlést) össze kell hívni a tagok egyharmadának a cél megjelölése mellett történő kívánságára, vagy ha azt a bíróság elrendeli.
    2. A közgyűlés (küldöttközgyűlés) határozatképes, ha a tagok (küldöttek) több mint a fele jelen van. A határozatképtelenség miatt elhalasztott közgyűlést (küldöttközgyűlést) 14-30 napon belül kell összehívni. Másodszori összehívása során az eredeti napirendben felvett kérdésekben a megjelentek számára való tekintet nélkül határozatképes.
    3. A közgyűlés (küldöttközgyűlés) határozatait nyílt szavazással általában egyszerű szótöbbséggel hozza. Szavazat egyenlőség esetén a szavazást meg kell ismételni. Az egyesület tisztségviselőinek a megválasztása nyílt szavazással történik, kivéve, ha az egyes tisztségekre többes jelölés van. Ebben az esetben a közgyűlés (küldöttközgyűlés) titkos szavazással hozza meg döntését. A levezető elnök akkor is titkos szavazást rendel el, ha azt a szavazásra jogosultak legalább 1/3-a indítványozza. Kétharmados többség szükséges azonban a sportegyesület megalakulásának, egyesülésének feloszlásának kimondásához, valamint az alapszabály elfogadásához, illetve módosításához, továbbá a közgyűlés (küldöttközgyűlés) hatáskörébe tartozó szervek és személyek megválasztásához.
    4. A közgyűlés (küldöttközgyűlés) kizárólagos hatáskörébe tartozik:
      1. a sportegyesület megalakulásának, feloszlásának, valamint más sportegyesülettel való egyesülésének kimondása, vagy valamely szervezethez történő csatlakozás kimondása,
      2. az alapszabály megállapítása, módosítása,
      3. az elnökség, az elnök, ügyvezető elnök, a Számvizsgáló Bizottság és annak elnökének 4 évre történő megválasztása.
      4. a sportegyesület fejlesztési tervének jóváhagyása,
      5. az éves költségvetés bevételi főösszegének és a kiadások költséghelyenkénti előirányzatának megállapítása az éves gazdálkodásról szóló beszámoló elfogadása,
      6. a közhasznú szervezet éves beszámolójának jóváhagyása, a közhasznúságú jelentés elfogadása (tv.7.§.(1.) bek. d. pont, 19.§.),
      7. a tagsági díj összegének, illetőleg a pártoló tagok anyagi hozzájárulása legkisebb mértékének meghatározása,
      8. a fegyelmi jogkör gyakorlása az elnökség tagjai felett,
      9. az elnökség tevékenységéről való beszámoltatás,
      10. minden olyan ügy, melyet a közgyűlés (küldöttközgyűlés) a hatáskörébe von.

    Az elnökség:

    2005.05.30-i módosítás:
    Az elnökséget a közgyűlés (küldöttközgyűlés) választja meg a sportegyesület tagjai, pártoló tagjai sorából. Az elnökség 3 tagú, elnökből, elnökhelyettesből, és további 1 tagból áll.

    A sportegyesület elnökségének feladata és hatásköre:

    1. a sportegyesületi tevékenység irányítása,
    2. a közgyűlés (küldöttközgyűlés) előkészítése, a küldöttek létszámának és választási módjának meghatározása,
    3. a sportegyesület fejlesztési tervének, költségvetésének kidolgozása, az éves program a munka és ülésterv, valamint a versenynaptár jóváhagyása,
    4. a sportegyesület eredményes működéséhez a sportoláshoz a testedzéshez szükséges feltételek lehetőség szerinti legjobb megteremtése,
    5. a szakosztályok, bizottságok létrehozása, megszüntetése, átadása és beszámoltatása,
    6. fegyelmi jogkör gyakorlása,
    7. a bizottságok vezetőjének, továbbá a szakosztályok vezetőjének megbízása, a megbízások visszavonása,
    8. a sportegyesület szervezeti és működési szabályzatának megállapítása,
    9. tagjai sorából elnökhelyettes választása,
    10. eljárás mindazon ügyben, ami nem tartozik a közgyűlés (küldöttközgyűlés) hatáskörébe.

    A sportegyesület elnöke:

    1. vezeti és szervezi az elnökség munkáját, képviseli a sportegyesület,
    2. irányítja és ellenőrzi a sportegyesület tevékenységét, irányítja a sportegyesület gazdálkodását, utalványozási jogot gyakorol,
    3. munkáltatói jogkört gyakorol a jogszabályokban meghatározott feltételek szerint,
    4. intézkedik és dönt a közgyűlés (küldöttközgyűlés) vagy az elnökség által hatáskörébe utalt ügyekben,
    5. az elnökség üléseit legalább 2 havonta az elnök hívja össze az elnökségi ülés időpontját megelőzően legalább 14 nappal írásban a napirendi pontok megjelölésével. Rendkívüli elnökségi ülést kell összehívni, ha az elnök vagy az elnökségi tagok 1/3-a az ok és cél megjelölésével ezt indítványozza. Az elnökségi ülés határozatképes, ha a tagok több mint a fele jelen van. Az elnökség nyílt szavazással, egyszerű szótöbbséggel dönt. Szavazat egyenlőség esetén a szavazást meg kell ismételni. Az elnök titkos szavazást is rendel el, ha azt a szavazásra jogosultak legalább 1/3-a kéri. Az elnökség ülései nyilvánosak.

    A sportegyesület elnökhelyettese:

    Az elnök távollétében vagy akadályoztatása esetén teljes jogkörrel és felelősséggel ellátja az elnöki hatáskörbe tartozó feladatokat, képviseli a sportegyesületet.

    Az elnökség tagja:

    1. rendszeresen és tevékenyen részt vesz - a sportegyesület feladatainak meghatározásában és megvalósításában, - a küldöttközgyűlés és az elnökség határozatainak, valamint a felügyelő szerv utasításainak végrehajtásában, illetőleg a végrehajtásának ellenőrzésében,
    2. jogosult és köteles a sportegyesületet érintő körülményeket figyelemmel kísérni, azokkal kapcsolatban javaslatait, észrevételeit az elnökség elé terjeszteni,
    3. felelős a gazdasági, pénzügyi és egyéb kérdésekben hozott elnökségi határozatért, kivéve, ha ellenvéleményét kifejezetten fenntartotta és azt maradandóan kinyilvánította.

    A Felügyelő Bizottság:

    Feladata:
    1. a sportegyesület működési és gazdálkodási tevékenységének vizsgálata,
    2. a pénzügyi és gazdálkodási rendelkezések betartásának ellenőrzése,
    3. a tagsági díj fizetésének ellenőrzése,

    A Felügyelő Bizottság létszáma: 3 fő
    A Felügyelő Bizottság mindenfajta tevékenységéért csak a közgyűlésnek (küldöttközgyűlésnek) felelős, annak beszámolni tartozik. A Felügyelő Bizottságnak nem lehet tagja az, aki a sportegyesület elnökségének tagja, aki a sportegyesület alkalmazásában áll, vagy a sportegyesületben gazdasági feladatokat lát el. A Felügyelő Bizottság észrevételeiről, javaslatairól tájékoztatja a sportegyesület elnökségét, szükség esetén a törvényességi felügyeletet ellátó ügyészséget.
    A Felügyelő Bizottság üléseit a bizottság elnöke hívja össze, a bizottsági ülés időpontját megelőzően legalább 14 nappal írásban a napirendi pontok megjelölésével. Rendkívüli ülést kell összehívni, ha az elnök vagy a bizottsági tagok1/3-a az ok és cél megjelölésével ez indítványozza. A bizottsági ülés határozatképes, ha a tagok több mint a fele jelen van. A bizottság nyílt szavazással, egyszerű szótöbbséggel dönt. Az elnök titkos szavazást is rendel el, ha azt a szavazásra jogosultak legalább 1/3-a kéri.

    Bizottságok:

    Az elnökség a sportegyesület működésének eredményessége érdekében bizottságokat is létrehozhat.

    A szakosztályok:

    A sportegyesületben sportáganként szakosztályok működhetnek. A szakosztályok munkáját szakosztály vezetőség irányítja, amely munkájáról az elnökségnek számol be. A szakosztály vezetőjét a szakosztály választja meg és javaslatára az elnökség bízza meg. A szakosztály feladata az oktatás-nevelés, versenyek, mérkőzések rendezése, a szakosztály hatáskörébe utalt egyéb feladatok ellátása. A szakosztály közreműködik az ifjúsági és lakossági szabadidő tömegsporttal összefüggő sportegyesületi feladatok megvalósításában is. A szakosztályok legalább 3 havonként szakosztályvezetői értekezletet, legalább 6 havonként szakosztály értekezletet kötelesek tartani, melyet az értekezlet előtt 7 nappal a szakosztályvezető hív össze a napirend megjelölésével. Rendkívüli értekezletet kell összehívni, ha azt a szakosztályvezető, a vezetőségi tagok, vagy a szakosztály tagjainak 1/3-a az ok és cél megjelölésével ezt indítványozza. Az értekezletek határozatképesek, ha a jogosultak több mint fele megjelent. Az értekezleteken a döntéseket nyílt szavazással, egyszerű szótöbbséggel hozzák. Az értekezleteket levezető titkos szavazást rendel el, ha azt a szavazásra jogosultak legalább 1/3-a kéri. A szakosztályok maguk határozzák meg a szakosztályvezetés létszámát.

    Szakosztályok: judo, szabadidősport.

    Egyéb szervek:

    A sportegyesület elnöksége, szakosztályai sportcsoportokat alakíthatnak, sportiskolai rendszerű utánpótlás-nevelést szervezhetnek gyerekek, serdülő, ifjúsági és felnőtt testnevelési és sportfoglalkoztatási formákat alakíthat ki. A sportegyesület elnöksége működésével kapcsolatos operatív feladatok és az ügyintézés ellátására apparátust hozhat létre.

  6. A sportegyesület képviselete:


  7. A sportegyesület jogi személy, amelyet a sportegyesület elnöke képvisel. E jogkört esetenként vagy az ügynek meghatározott csoportjára nézve az elnökség vagy az elnök más személyre is átruházhatja.
    Bankszámla feletti rendelkezésre mindig két személy együttes aláírása szükséges, melyből az egyik aláírónak a teljes körű képviseleti jogkörrel rendelkező személynek kell lennie. A további aláírásra jogosultak körének meghatározása az egyesület elnökének jogkörébe tartozik.
    A F.T. DJCA az országgyűlési képviselői, megyei és az önkormányzati választáson jelöltet nem állít és nem támogat.

  8. A sportegyesület anyagi forrásai és gazdálkodása:


  9. 2005.05.30-i módosítás:
    1. A sportegyesület bevételei:
      1. tagsági díj,
      2. Ajka város önkormányzatának támogatása,
      3. személyek anyagi támogatásai,
      4. állami, társadalmi és gazdálkodó szervek támogatásai,
      5. rendezvényi és egyéb bevételek,
      6. az egyesület - célja megvalósítása, gazdasági feltételeinek biztosítása érdekében gazdasági - vállalkozási tevékenységet is folytat.
      7. pályázatok bevételei
    2. A sportegyesület éves költségvetés alapján gazdálkodik.
    3. A sportegyesület tartozásaiért saját vagyonával felel. A tagok csak a tagdíjakat kötelesek az egyesületnek megfizetni, az egyesület tartozásaiért a tagok saját vagyonukkal nem felelnek.
    4. A sportegyesület megszűnése esetén vagyonáról az alapszabály vagy a (közgyűlés) küldöttközgyűlés nem rendelkezett, továbbá ha a sportegyesület feloszlatással szűnt meg, vagy a felügyelő szerv annak megszűnését állapítja meg, vagyona a hitelezők kielégítése után állami tulajdonba kerül, és azt sportcélokra kell fordítani.

  10. Vegyes rendelkezések:


    1. A sportegyesület működését, az elnökség, a tisztségviselők, a bizottságok és a szakosztályok szervezetét, feladatait és működését érintő, az alapszabályban részletesen nem szabályozott alapvető kérdéseket szervezeti és működési szabályokban kell meghatározni. A szervezeti és működési szabályzat nem állhat ellentétben a sportegyesület alapszabályával.
    2. A sportegyesület tagjai és pártoló tagjai felett - ilyen minőségben elkövetett fegyelmi vétségük esetén a fegyelmi jogkört a sportegyesület elnöksége gyakorolja (kivéve a tisztségviselőket). A fegyelmi eljárás során az elnökség a Fegyelmi Szabályzatban rögzített büntetéseket szabhatja ki.
    3. Az egyesület elnöke köteles a határozatok könyvét vezetni, melyből a vezető szerv döntéseinek a tárgya és tartalma, időpontja és hatálya, a döntést támogatók és ellenzők, tartózkodók száma megállapítható. A közgyűlés (küldöttközgyűlés) döntését és a beszámolót az egyesület köteles a székhely hirdetőtábláján a meghozatalától számított három napon belül kifüggeszteni. Az egyesület működésével kapcsolatosan keletkezett iratokba - amennyiben az üzleti titkot nem sért -, mindenki betekinthet, akinek ahhoz jogos érdeke fűződik. A betekintést az elnöktől kell kérni. A közhasznú tevékenység, szolgáltatás igénybevételét az elnöknél kell kezdeményezni. (tv.7.§.(2.)bek.)
    4. Összeférhetetlenség:
      1. Az elnökség határozathozatalában nem vehet részt az a személy, aki vagy akinek közeli hozzátartozója (Ptk. 685.§.b.) pont), élettársa (a továbbiakban együtt: hozzátartozó a határozat alapján: - kötelesség vagy felelősség aló mentesül, - bármilyen más előnyben részesül, illetve a megkötendő jogügyletben egyébként érdekelt. Nem minősül előnynek az egyesület cél szerinti juttatásai keretében a bárki által igénybe vehető nem pénzbeli szolgáltatás, illetve az egyesület által a tagsági jogviszonyok alapján nyújtott, az alapszabályban rögzített megfelel cél szerinti juttatás.
      2. Nem lehet az egyesület Számvizsgáló Bizottságának elnöke, vagy tagja, illetve könyvvizsgálója
        • az egyesület elnöke, vagy elnökségi tagja,
        • az egyesülettel a megbízatásán kívül más tevékenység kifejtésére irányuló egyéb jogviszonyban áll, ha a jogszabály másképp nem rendelkezik,
        • az egyesület cél szerinti juttatásából részesül - kivéve a bárki által megkötés nélkül igénybe vehető nem pénzbeli szolgáltatásokat és az egyesület tagjainak a tagsági jogviszonyok alapján nyújtott alapszabályban rögzített megfelelő cél szerinti juttatást
        • az előző bekezdésekben meghatározott személyek hozzátartozója.
      3. Az elnök, illetve az ennek jelölt személy köteles valamennyi érintett közhasznú szervezetet előzetesen tájékoztatni arról, hogy ilyen tisztséget egyidejűleg más közhasznú szervezetnél is betölt (tv.8-9. pont).

  11. A sportegyesület megszűnése:


  12. A sportegyesület megszűnik, ha
    1. feloszlását a közgyűlés kétharmados szótöbbséggel kimondja,
    2. bíróság feloszlatja,
    3. más sportegyesülettel egyesül,
    4. bíróság megállapítja megszűnését.


 Záradék:

Az egyesületet a Megyei Bíróság bejegyezte és nyílvántartásba vette. Az alapszabály a F.T. DJCA megalakulásától kezdve valamennyi módosítást és kiegészítést tartalmazza, ebben a formában 2005. május 30-tól érvényes és hiteles.

Ajka, 2005. május 30.

Fazakas Tamás
elnök